TENIS

TENIS 10

Szkolenie odbywa się na zasadach programu opartego na założeniach Polskiego Związku Tenisowego “TENIS 10”. którego celem jest rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej i nauki tenisa poprzez gry i zabawy ruchowe. Program skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które wykazują predyspozycje sportowe i w przyszłości mogą walczyć o najwyższe trofea. Dzieci, które osiągają najlepsze wyniki podczas naborów, objęte są specjalnym programem treningowym. Pierwsza faza projektu trwa ok. roku. W tym czasie uczestnicy programu poznają podstawy techniki gry w tenisa oraz doskonalą cechy motoryczne i ogólną sprawność fizyczną.

Szkółka tenisowa

Program obejmuje naukę podstaw gry w tenisa ziemnego oraz doskonalenie techniki. Zajęcia przewidziane są dla dzieci starszych i młodzieży. Szkółka prowadzona jest w zespołach do 6 osób z uwzględnieniem różnych poziomów zaawansowania. Treningi są typowo rekreacyjne. STiB stwarza warunki i daje szansę każdemu, kto chce spróbować sił na korcie. Dla osób, które nie wiążą swojej przyszłości z zawodowym tenisem i traktują ten sport jako dobrą zabawę.

Tenisowe przedszkole

Są to zajęcia organizowane dla dzieci 5,6 letnich w grupach do 8 osób. Zajęcia polegają na grach i zabawach ruchowych, które dostosowane są do prawidłowego poruszania się na korcie. W tym wieku dziecko najszybciej i najprościej może nabyć prawidłowe ruchy tenisowe dlatego na początku dzieci zamiast piłeczek używają baloników w celu oswojenia sie z kortem i rakietką.

Zajęcia indywidualne

Prowadzimy zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Nauka gry w tenisa i doskonalenie techniki dostosowane są do indywidualnych potrzeb oraz poziomów zaawansowania.

Tenis zawodowy

STiB A.Skrobisz  realizuje także program szkoleniowy mający na celu wychowanie sportowców na najwyższym poziomie. Zawodnicy STiB to wyselekcjonowana grupa dzieci i młodzieży objęta specjalnym procesem szkolenia, który w pełnym cyklu zawiera treningi w grupach oraz indywidualne, zajęcia ogólnorozwojowe, szkolenie teoretyczno – taktyczne oraz turnieje.

Sparingi

Szukasz partnera do tenisa? Zgłoś się do nas! Oferta skierowana jest do osób grających w tenisa rekreacyjnie lub uprawiających tę dyscyplinę sportu w sposób bardziej zaawansowany, a poszukujących dla siebie sparing-partnerów.

Cardio Tenis

CARDIO TENIS jest to nowy rodzaj zajęć grupowych, będących połączeniem elementów tenisa & fitness. Innowacyjna forma wysiłku tlenowego opartego na interwałach – przeplatanie odcinków intensywnej pracy z aktywnym wypoczynkiem. Cel:

– nauka gry w tenisa poprzez zabawę, doskonalenie umiejętności u zaawansowanych graczy

– poprawa techniki poruszania się na korcie, szybkości, koordynacji ruchowej i sprawności

– zwiększenie wydolności organizmu

– kształtowanie wyglądu naszej sylwetki

Dla kogo polecamy? CARDIO TENIS może uprawiać każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania – nawet osoby, które nigdy wcześniej nie trzymały rakiety w ręku. Treningi przeznaczone są dla osób chcących w świetnej atmosferze w rytm muzyki spalić zbędne kalorie oraz skosztować tenisa w innym wydaniu.

7) Zajęcia dotyczące przygotowania sprawnościowego

Dbamy także o prawidłowy rozwój fizyczny naszych podopiecznych. W tym celu oferujemy typowe zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez trenera specjalizującego się w przygotowaniu sprawnościowym młodych tenisistów. Zajęcia służą do:

– rozwoju zdolności szybkościowej i zwinnościowej,

– budowaniu siły, wytrzymałości oraz koordynacji,

– budowaniu formy sportowej zapobiegającej kontuzjom.

Miss Hits

Program Miss Hits został stworzony przez Judy Murray- matkę Andy Murray. Jest to program skierowany wyłącznie do dziewczynek w wieku 5 do 8 lat. Został stworzony by zachęcić dziewczynki do uprawiania sportu, a zwłaszcza tenisa. Miss Hits to drużyna składająca się z 6 bajkowych postaci, które nauczą dziewczynki grać w tenisa poprzez taniec i dobrą zabawę. Oto one: Selena Serve, Bella Backhand, Alejandra Ace, Valentina Volley, Faith Forehand oraz Sasha Smash.

Zajęcia polegają na tym, że każdej jednostce treningowej przypisana jest jedna postać z którą dziewczynki się utożsamiają. Można je spotkać wchodząc na stronę internetową www.miss-hits.com lub ściągnąć darmową aplikację Miss Hits KnockOut Tennis.

Treningi prowadzone są przy pomocy wysokiej jakości sprzętu: stepów, pachołków, piłek lekarskich, hantli, gum, drabinek, hula-hop, skakanek, zestawów rip trainer, rezystoru prędkości i wiele innych.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this